+420 549 411 211 helan@helan.cz

HELAN spol. s r.o.

Naše společnost vznikla v roce 1993 a její hlavní náplní bylo provozování restaurací v našem regionu. Postupem času jsme se z činnosti převážně hostinské začali orientovat na poskytování stravovacích služeb pro firemní klientelu, tedy na závodní stravování a provozování kantýnského prodeje. Protože jsme v našem regionu jedinou větší rodinnou společností poskytující tyto služby na vysoké úrovni (mnoholeté zkušenosti z restaurační činnosti), stali jsme se vážnou konkurencí jak pro menší poskytovatele stravovacích služeb, tak i pro velké nadnárodní společnosti působící v tomto odvětví. Vedení naší firmy se skládá pouze z úzkého okruhu osob majících dlouholetou praxi v oboru hostinské činnosti a stravování a ve spojení s mladým kolektivem kvalifikovaných zaměstnanců jsme schopni zaručit vysokou kvalitu poskytovaných služeb a rychlé řešení vzniklých problémů. Jsme schopni ve výběrových řízeních konkurovat hlavně kvalitou ale i cenou, protože náklady na výrobu i provoz jsou výrazně nižší než u těchto společností.

Společnost HELAN spol. s r.o., která poskytuje služby zákazníkům v oblastech Brno, Brno-venkov, Blansko a Velká Bíteš, v průběhu roku 2010 měla již cca160 zaměstnanců. V roce 2006 se nám podařilo získat do vlastnictví budovu velkokapacitní kuchyně a jídelny v areálu TOS Kuřim a do konce roku 2010 jsme ji kompletně zrekonstruovali jak po stránce stavební, tak i po stránce technologií a zařízení. Ostatní kuchyně a výdejny, kde poskytujeme naše služby, provozujeme formou pronájmu.

Rozvoz stravy do výdejen provádíme vlastními dodávkovými automobily Citroen Jumper, jejichž stáří nepřekračuje 5 roků. Po pěti letech vždy dochází k obměně automobilového parku.

Velká většina našich zákazníků s námi spolupracuje déle než 5 roků a to je důkazem, že svoji práci dělají naši zaměstnanci velmi dobře!

Certifikáty

Samozřejmě ve všech provozech naší společnosti je zavedený Systém kritických bodů HACCP pro přípravu zdravotně nezávadných pokrmů, jehož dodržováním zajišťujeme kvalitu našich výrobků – stravy.
 
U námi poskytovaných služeb konečnou kvalitu především ovlivňuje výběr surovin a kvalita zaměstnanců. Proto více než na získávání různých certifikátů kvality se vedení společnosti HELAN dalo cestou pečlivého výběru dodavatelů kvalitních surovin a samozřejmě kvalitních kuchařů, kuchařek, prodavaček i ostatních zaměstnanců účastnících se procesu námi poskytovaných služeb.

Spolecnost Helan s r.o. aplikuje system kritickych bodu HACCP
 

Pomáháme

Každým rokem se snažíme přispět finanční částkou na provoz Domova sv. Alžběty v Žernůvce u Tišnova.

Posláním Domova sv. Alžběty je vytvořit nový domov, poskytnout sociální a odbornou zdravotní péči v duchu křesťanské lásky a respektování náboženské svobody všem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby. Snahou Domova je, aby jejich klienti mohli svůj život prožít důstojně a smysluplně v ovzduší důvěry, radosti a pokoje, aby netrpěli nesnesitelnou bolestí, nebyli izolováni a osamoceni. Zvláště, aby i v posledních chvílích života mohli vnímat blízkost pečujících, rodiny a duchovní doprovázení. Více o výše uvedeném domově se můžete dozvědět zde

Domov sv. Alzbety v Zernuvce u Tisnova